Desi’nin Sosyallik Serüveni – On Dördüncü Gün

Yazıları bıraktığımı düşündünüz muhtemelen. Hayır. Tam bir geri dönüşün (en azından günlük) sözünü veremiyorum ama bugün yeniden yazmak istedim. Önce giriş, bir ay ben İstanbul’a gittim, Desi’yi Can’a bıraktım o da güzel ilgilendi. Şimdi geri dönmüş olarak Desi’nin üzerine çalışmak istediğim hareketleri şunlar:

Yürürken çok çekme sorunumuz yok ama dikkati, gözü bende değil. Çözümü biliyorum ve yapıyorum.

Bütün bu seriyi başlatmaya sebep olan sosyalleşme eksiği devam ediyor. Artık yavaş yavaş sorunun azaldığını görüyorum. Hayvan reaktivitesinin yanı sıra dışarıdaki insanlar benimle konuştuğunda reaktif oluyor.

Açıkçası başka da bir şikâyetim yok ya. Maşallah yani.

Çok uzun uzun betimleyip anlatasım yok aslında. Güzel kazanımlar olan bir gün oldu. Trafo tarafında tellerin öbür tarafında kedi (sonradan kediler) gördük. Desi beni dinledi, bir kez bile havlamadı, sadece dikkat kesildi. Otur dediğimde oturdu, bana bakmasını istediğimde baktı ve büyük ödüller kaptı. Bir tek, gitmeye hazırlandığımızda benden ayrılıp gitmek istedi, o sırada kediler ortalıkta olmasa da muhtemelen isteği onları bulmaktı. Yine de bence başladığımız noktaya hatta birkaç gün öncesine göre çok iyi. Maşallah stopu.

Araya bilgi, evde kedi sesleri köpek sesleri açıyorum YouTube’dan, onlar açıkken besliyorum falan ki dışarıda “Ulan bu ses ne?” demesin, “Daha önce de duydum.” desin. Bu da işe yaramış olabilir çünkü telin öbür tarafında kediler biraz bağırıştı açıkçası. Bizimki biraz dikkat kesildi ama yine bendeydi. Maşallah stopu.

Komşularımız apartman kapısını tamir ediyordu, 3 erkek. Sadece ilk gördüğünde havladı. Onlardan işleri uzunsa çekilmelerini istedim, biz geçelim siz devam edin dedim, öyle yaptık. Geçerken havlamadı. Eve girdik, yolda yemeğinin bir kısmını yediriyorum kalanını evde normal veriyorum, öyle yapmayayım bunu bir fırsata çevireyim dedim açtım kapıyı apartmanı dinleterek besledim. Sonra bir adım ilerisi, apartmanın içine çıkıp kapıda çalışan komşuları izleterek besledim. Bir kez bile havlamadı, bu sırada komşularla sohbet de ettim.

Dediğim gibi günlük güncellemeyebilirim ama hedeften şaşmadık, arka planda Desi hâlâ good boy olmaya devam ediyor.

İlkyaz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close